Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDULLAH ALEMDAR’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Başkan Abdullah Alemdar’ın basın açıklaması şu şekildedir; “Çok kıymetli Basın Mensupları; basın toplantımıza teşriflerinizden dolayı şahsım, odam ve yönetim kurulum adına hepiniz hoş geldiniz diyor, teşekkürlerimi sunuyorum.

Öncelikle bugün 6 Şubat 2023 tarihinden Asrın felaketi olarak tarihe geçen Kahramanmaraş merkezli 11 ili derinden etkileyen depremlerin 1. yıl dönümüdür. Tarifsiz bu acı felaketlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Ülkemizde ve tüm Dünyada böyle bir acının bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Rabbim tüm afetlerden ülkemizi ve milletimizi korusun.

Ayrıca Bolu İş dünyasının, hemşehrilerimizin ve İslam Âleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

Değerli Basın mensupları,

21.03.2023 tarihinde Sayın Milletvekilimiz Türker Ateş’ten sonra Yönetim Kurulunun Saygı değer üyelerinin teveccühleri ile Bolu Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim.  Göreve gelmemden bu yana yaklaşık 10 aylık süreçte yapmış olduğumuz faaliyetlerin bir kısmına kısaca değinmek isterim. Bu süre içerisinde bana destek veren yönetim kuruluna, meclis başkanıma, değerli meclis üyelerimize ve oda personelimize teşekkürlerimi sunarım.

Bu projelerden bahsedecek olursak;

– Bolu Merkez’e mevcut OSB’nin bulunduğu bölgeye 210 Hektarlık alan içerisinde Yüksekokul, Anaokulu, Kreş, Otel ve sosyal alanlar gibi her sektöre hizmet edecek olan 2. Bir Yeşil Organize Sanayi Bölgesinin kurulması.

– Bolu Merkezde 500, 1000 ve 2000 m2’den oluşturulacak Küçük Sanayi Sitesi projesi

– Asrın İş Adamları Derneği Bolu Şubesi tarafından bizlerinde desteklediği mevcut Organize Sanayi Bölgesinin yaklaşık 12 katı büyüklüğünde yüzde 98’si kamu arazisi olan 9.164.883,55 m2 alana sahip ve 12 etaptan oluşacak olan Bolu Yüzyılı Organize Sanayi Alanı projesi

– Yeniçağa ve Dörtdivan Organize Sanayi Bölgeleri projesi

– Mudurnu ve Seben İlçelerine Sera Organize, Besin Organize ve Küçük Sanayi Siteleri projeleri

– Odamız tarafından Coğrafi İşareti Alınan Kıbrıscık Pirincinin üretiminin arttırılması çalışmaları

– Bolu Merkez, Yeniçağa-Mengen-Devrek-Çaycuma hattı üzerinden Filyos Limanına bağlanacak yaklaşık 100 kilometrelik bir tren hattı projesi

– Bolu Merkez, Yeniçağa-Gerede hattı üzerinden İsmetpaşa Tren garına bağlanacak yaklaşık 100 kilometrelik bir yük tren hattı projesi

– Eskişehir’e doğrudan bağlanması için Mudurnu ve Göynük İlçelerimiz üzerinden otoyol projesi

– İlimizin Sağlık ve Spor turizmi açısından gelişmesi noktasında stol tipi, küçük uçakların iniş-kalkış yapabileceği bir havaalanı projesi

– Ankara & İstanbul Yüksek Hızlı Tren projesi

– Bolu Merkez OSB ve F Tipi bölgesine Köprülü Kavşak Projesi

– Arçelik Bölgesinin ıslah ya da ihtisas OSB bölgesi olması -Otoyol Giriş-Çıkışı- Tır Parkı projeleri

– Bolu Merkezde Gastronomi merkezinin kurulması / Arkeolojik sit alanlarının gün yüzüne çıkartılması

– Film endüstrisine ait alanlar, sportif branşlardaki federasyonların kullanacağı olanaklar, trekking güzergahları, kamping alanları, bakım-terapi merkezleri ve daha sayabileceğimiz birçok konuda planlanan 38.800,00 hektarlık Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi projesi.

-Bunların yanı sıra Odamız üyelerine yönelik çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lar ile iş birliği yaparak indirim protokolleri imzalamış bulunmaktayız

Yeni dönemde oluşturulan TOBB Bolu İl Kadın ve Genç Girişimciler İcra Kurulları da birçok projeyle ilimizin istihdamına, kalkınmasına ve gelişmesine yönelik projeler hazırlamakta ve çalışmalarını yürütmektedirler. Bu kapsamda;

– Ortaokul öğrencilerinin Meslek Liselerine özendirilmesi ( hedef 6. Sınıf’dan başlayarak)

– Sıfır Atık projesi

Genç Girişimcilerimizin projeleri

– Tarihi Abant yolu projesi

– Sosyal sorumluluk projeleri

– Yenilenebilir Enerji ( Rüzgar Enerji ve Göl, derelerden üretilecek enerji)

Yapmış olduğumuz tüm faaliyetler İlimiz Bolu’nun gelişmesi, kalkınma ve tanıtımı içindir. Ancak gecemi gündüzüme katarak, hem işimden hem ailemden fedakarlık yaparak severek yürüttüğüm bu görevde yukarıda arz ettiğim başarılı çalışmalar bir yönetim kurulu üyesi tarafından hazımsızlıkla karşılanmaya başlanmıştır. İlgili Yönetim Kurulu Üyesi tarafından TOBB’da 79. Genel Kurulunda gerçekleştirilen kura ile odamız tarafınca parası ödenmek suretiyle satın alınan ülkemizin gururu TOGG aracının Başkanlık Makamına tahsis edilmesiyle ve Eski Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş zamanında eski makam aracının yenilenmesi yönünde yönetim ve meclisten tarafından kararı alınmış araç alım süreci sonucunda alınan kararı uygulamak bize nasip olmuştur. Bu hazımsız tavır maalesef son günlerde şantaj ve iftira boyutlarına ulaşmıştır. Yıllardır üyesi bulunduğum Bolu Ticaret ve Sanayi Odasında birçok görevlerde bulundum. Gerek Yönetim Kurulunda gerekse diğer bölümlerde yapmış olduğum görevler TOBB Yönetim ve Disiplin Yönetmeliği uyarınca her ay düzenli olarak ibra edilmiştir. Buna rağmen ilgili yönetim kurulu üyesi tarafıma yoğun bir şekilde zincirleme olarak şeref ve haysiyetime yönelik karalama kampanyası başlatmıştır.

Bu karalama kampanyası ibra edilmeme rağmen 4 yıl önce Kadın Girişimciler Kurulu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Başkanlığını yaptığım dönemde, talihsiz bir sosyal medya azizliğini samanlıkta iğne ararcasına günümüze taşıyarak şahsıma karşı kullanmaya kadar varmıştır. Hatta bu talihsiz olayı kötü niyetli olarak kullanıp oda çalışanlarımızın şahsımdan korunması gerektiğini söyleyecek kadar Akıl Tutulması yaşamaktadır. 

Şahsıma yönelik bu hasımhane tutum; oda faaliyetlerini aksatmaya yönelik olarak Yönetim Kurulu kararlarını imzalamamak ve Yönetim Kurulu üyeleri arasında uyum ve düzeni bozmaya çalışmak şeklinde vukuu bulmaktadır. Bardağı taşıran son damla ise 04.02.2024 tarihinde ilgili yönetim kurulu üyesinin sahibi olduğu otelde toplantı talep etmesi üzerine; meclis başkanımız ve yönetim kurulu üyemiz ile birlikte bir toplantıya katıldım. Toplantı katıldığımda diğer başkan yardımcımızın da orada olduğunu gördüm. Beş kişi olarak yapılan toplantıda bu şahıs yukarıda arz ettiğim çirkin ve kabul edilemez iddialarını ortaya atarak Yönetim Kurulu Başkanlığından istifamı isteme cüretini göstermiştir. Aksi takdirde bu asılsız iftiraları Ulusal ve Yerel basına vermekle tarafımı tehdit etmiştir. Ancak ben Abdullah ALEMDAR isem bu tehditlere ve şantaja boyun eğmem. Bolu Köroğlu diyarıdır. Bolu Beyi tarzı davranışlar her devirde Halkımız nezdinde hakkını bulduğu gibi elbet yine hakkını bulacaktır. Ben Köroğlu gibi haksızlıkla mücadele etmeye ve Bolu Halkı için hizmet etmeye devam edeceğim. Beni kimse Bolu’ya hizmet etme sevdamdan vazgeçiremez. Hiçbir siyasi ve ticari ihtiras Bolu’nun menfaatlerinin önüne geçemez. İlgili şahıs hakkında hukuki haklarım saklı kalmakla; bundan sonraki süreçte oluşacak benzer durumlarda TOBB yönetim ve disiplin yönetmeliği kapsamında işlem başlatılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Menü Görüntüle