Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

ODAMIZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Odamız Yönetim Kurulu Üyeleri adına Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Öztürk’ün yapmış olduğu açıklama şu şekildedir; “ÇOK DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI – KIYMETLİ YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLLERİMİZ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ , 

YAPILACAK BASIN ACIKLAMAMIZA HOŞGELDİNİZ ,

06 Şubat2024 Yönetim Kurulu Başkanımız Sn Abdullah Alemdar’ın Talihsiz bir şekilde Odamıza zarar verircesine, amacını aşan , hedef saptıran , bireyi baz alarak kişisel hırsını tüm Odamıza ve Yönetim Kurulu üyelerine yansıtarak yapmış olduğu basın açıklamasına cevap vermek üzere toplanmış bulunmaktayız.

Yönetim Kurulu Bşk. SN. Abdullah ALEMDAR/’ın 06 Şubat tarihinde odamız çatısı altında yapmış olduğu Yönetim kurulu adına açıklamasından BTSO başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri olarak hiçbirimizin haberi bulunmamaktadır. Başkanımızın bu basın açıklamasını kendi kararı ile kendi tercihi ile yapılmış bir açıklamadır. Basın açıklamasında Değindiği konular ,çalışma usül ve esasları , bireysel olarak hepsi kendisinin bir hayal ürünüdür.

Basın açıklamasında bahsedilen, 210 hektarlık 2. Bir Yeşil Organize Sanayi, Mudurnu ve Seben ilçelerine Sera Organize kurulmasından bahsederek bu tarz çalışmaların gerçekleştiği yönünde ve Olmayan projelerden bahsederek yönetim kurulunu bir kenara koyarak kendi başarısı gibi kendisine mâl ettiğini üzülerek okumuş bulunmaktayız.

Gündem de olan Yeniçağa Organize Sanayi, eski oda başkanı Türker ATEŞ zamanında başlatılmıştır. Başkan bu söylemleri kamuoyunu ve oda üyelerini yanıltmaktadır. Başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyelerinin bilgisi dışında, yönetim kurulunun bilgisi dışında yapılan ve O basın açıklamasında da olan bulunan ifadeler gerçek dışı olup, kişinin içinde bulunduğu durumu gösteren hayalleridir.

Oda yönetim kurulu başkanı Sn. Abdullah ALEMDAR odamız yönetim kurulu üyelerinin ortak ve çoğunluk kararı olmaksızın , ferdi ve kişisel hareket ederek geçen 10 aylık süreçte tek başına kararlar alarak & harcama yaparak ferdi hareket etmektedir. Odamız üyelerinin hak ve menfeatlerine faydası olup olmadığı belli olmayan işletme protokolleri yapmakta ve imzalamaktadır.

TOBB.5174 sayılı kanun gereği ve Yönetim Kurulumuzdan almış olduğu kendisine verilen harcama yetkisini, bilinçsiz — kişisel — oda temsilinden uzak şekilde yönetim kurulu bilgisi olmadan kullanarak, odayı maddi zarara uğratması vesilesi ile başka konular da dahil olmak üzere defalarca uyarılmıştır, ancak bu tutumları devam etmektedir.

Ticaret ve Sanayi Odaları birlik ve dayanışmayı sağlamak, ticaret ve sanayinin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, üyelerinin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, üyelerin birbirleriyle ve halkla olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak üzere meslek disiplinini ve ahlakı korumak üzerine kurulmuş kuruluşlardır. Ayrıca ; 06 Şubat 2024 tarihinde Odamız yönetim Kurulu Başkanı sn. Abdullah ALEMDAR tarafından yapılan basın açıklamasında Odamız Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halit ERGÜL “ün “Oda faaliyetlerini aksatmaya yönelik çalışması olduğu, yönetim kurulu raporlarının imzalanmadığı, yönetim kurulu üyeleri arasında çalışma düzenini bozduğu” gibi asılsız ifadeleri ve gerçeği yansıtmayan açıklamaları yalandan ibarettir. Bizler Yönetim kurulu olarak kendi işlerimizde rüştünü ıspatlamış aklı selim, ticareti bilen , karar vermeye yetkili özgür bireyleriz, kimsenin üzerimizde müspet veya menfi baskı kurmuş algısı olmayıp kararlar herkesin kendi özgür iradesi ile verilmektedir, aksi düşünceler kendi görüşünden ibarettir.

Diğer bir husus Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Abdullah ALEMDAR tarafından yapılan 06 Şubat 2024 tarihli basın açıklamasında yönetim kurulu üyelerinin kararları ile seçilmiş, oda üyelerinin teveccühü ile başkan vekilliği görevi verilmiş ve en az Yönetim Kurulu Başkanı kadar odaya temsile yetkili, imza yetkisi bulunan Başkan Vekilimiz Halit ERGÜL hakkında şahsını küçük düşürmek için, kendisine yakışan bir uslupla “ YÖNETİM KURULU ÜYESİ ” bahsetmektedir.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası kurulduğu günden bu yana kurumsallık, köklülük, güvenirlik anlamında kalitesi tescillenmiş bir odadır. Bolunun en büyük sivil toplum aile yapısına sahip bir odadır. Her aile içinde olduğu gibi bu aile yapısı de sorunlar çıkabilmektedir.Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halit ERGÜLün bu âile içinde yaşanan sorun ve sıkıntıları tespiti etmesi , yapılan yanlış harcamaların , gereksiz uygulamaların, Yönetim Kuruluna arzı sonrası sorunların bertaraf edilmesi için üstlendiği görev üzerine Yönetim Kurulunda dile getirmesi vesilesi ile Yönetim Kurulu başkanı tarafından saptırılmıştır.

Kaldı ki Başkan vekilimiz Halit ERGÜL özellikle, Bolu turizminde açmış olduğu çığır , Batı Karadeniz bölgesinde turizm alanında almış olduğu görev ve Bolumuzun temsilinde ileri düzeyde aktif rolü bulunmaktadır. Odamız Yönetim Kurulu Başkan Vekili olması vasfı ile de Bolu Ticaret ve Sanayi odasının gerek meslek komitesi gerekse yönetim kurulundaki başkan vekilliği görevi ile de katkısı cok büyüktür. Gerek ticari hayatı, gerekse iş dünyasındaki güvenirliği, bir Bolu sevdalısı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halit ERGÜL ün yaşanan sürecin kişiselleştirilmesi ile ilgili bir problemi bulunmamaktadır.

Yönetim Kurulu Başkanımız sn. Abdullah ALEMDAR Başkanımızın bu basın açıklamasını, hakkında çıkan gazete haberlerinin akabinde BTSO çatısı altında yapması kişisel bir tercih olup Odamızı ya da Yönetim Kurulunu bağlamamaktadır. Bizlerde son zamanlarda Medyada gelen haberlerden Odamızda zarara uğradığı, üyelerimizin odamıza bakış açısında zarar verecek düşüncelere, bizlere duyulan güvende eksiklikler olacağı sebebi ile odamızın kanun ve yönetmelikler ile yönetilmesi , Bolumuzun gelişmesinde , güçlenmesinde , Bolumuza sağlayacağı istihdam , ekonomik katkılar gibi büyük bir rolü bulunmakta iken kurulma BİRLEŞTİRİCİ — UZLAŞTIRICI- ÇÖZÜM ODAKLI olmak adına bugün burada toplanarak açıklama yapmak zarureti doğmuştur. Bolunun en büyük sivil toplum örgütünde bu tarz şaibeye yol açan, dedikoduya sebep olan kanun dışına çıkılarak üyelerimizin menfeatleri dışında hiçbir karara yönetim kurulu başkanları olarak ve yönetim kurulu üyeleri olarak izin vermeyeceğiz, kimin KÖROĞLU kimin BOLU BEYİ bizleri alakadar etmemektedir. Biz üyelerimiz için hizmet odaklı çalışmaya devam edeceğiz.”

Yönetim Kurulu Başkanımız SN. Abdullah ALEMDAR’ın talihsiz basın açıklamasındaki içerik , konu ne kadar can sıkıcı , üzücü olmuş olmasının yanında şahsı tarafından Bolu basınına manşet olmamız yetmemiş gibi “BTSO odamızın Web sayfasında da maalesef yayımlanmaya” kadar varmıştır, bu durum bile SN. Abdullah ALEMDAR başkanımızın Yönetim algısı yönetim becerisi , karar verme , odaklanmadan uzaklaştığı anlaşılmaktadır.

Odamız Bolumuzun gözbebeği konumundadır, odamız kanunla yönetilmektedir, muhasebe , personel yönetmelikleri ile görevler ifa edilmektedir. Türkiye’deki Tüm sivil toplum kuruluşlarında olduğu gibi her alanda her ortamda her platformda kimsenin şaibesi ve baskısı altında kalmayan bundan önce bu ana kadar başarılı bir şekilde görev yapmış geçmiş yönetim kurulu , personel arkadaşlarımızla şu anda da görevi başında olan değerli mesai arkadaşlarımızla çalışmalarımız yapılarak odamız gururla temsil edilecektir. Kimsenin kişisel egolarını , heveslerini, koltuk sevdalısı olmasına İzin vermeyeceğiz .

Bizim Yönetim Kurulu olarak birçok görevlerimiz bulunmaktadır. Bir tanesi ve en önemlilerinden biri de “ Kıymetli Yönetim Kurulu Başkanımızın Odamızın sevk ve idaresinde , temsilinde , kanunların uygulanmasında , Bolunun tanıtımında görevini layıkıyla yapması , şaibelere , dedikodulara mahal vermemesi, özel hayatının veya ticari hayatıyla gündeme gelip odamıza zarar verilmemesi “ yönündedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Bizler Yönetim kurulu başkan vekilleri ve Yönetim Kurulu üyeleri olarak üyelerimiz için gece gündüz mesai harcamaya devam ederek, gururla dimdik şekilde, kenetlenerek onurla Odamızın layık olduğu her yerde ve ortamda , her platformda en iyi şekilde temsil edileceğini saygılarımızla tüm kamuoyuna arz ederiz.”

Menü Görüntüle