Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

16. İZZET BAYSAL SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ MEBRURE BAĞIŞGİL’İN

Odamız tarafından 2006 yılından bu yana her yıl İzzet Baysal’a Şükran Günlerinde verilmekte olan İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün bu yılki sahibi İzzet Baysal Vakfı Ahmet Baysal’ın ablası Mebrure Bağışgil oldu. Ödül, Odamızda düzenlenen bir törenle Mebrure Bağışgil’e takdim edildi.

Odamız Konferans Salonunda gerçekleştirilen tören programında ilk olarak TOBB Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni İbrahim Çetin ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Gamze Çalık Çetin, Ezgiler Türküler Bizi Söyler isimli Müziği dinletisi sunuldu.

Törenin açılış konuşmasını yapan TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi ve Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, “Bolu demek İzzet Baysal demektir. Sosyal sorumluluk ve hayırseverlik anlayışı tüm ülkeye örnek olmuş eşsiz hayırsever İzzet Babamızı, bu vesileyle huzurlarınızda rahmet ve minnet ile anıyorum. İzzet Babamız, şehrimizin her köşesinde ve her bir Bolulunun yüreğinde ebediyete kadar yaşamaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Başkan Alemdar, konuşmasının devamında, geçtiğimiz yıl 15. İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödül Sahibi, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın her mücadelesinde, onun her zaman yanında en büyük dayanağı, desteği ve güç kaynağı olan, En az kendisi kadar hayırsever, en az kendisi kadar duyarlı, Can yoldaşı, hayat arkadaşı, 18 Ocak 2023 günü ebediyet uğurladığımız Değerli Büyüğümüz Solmaz Baysal hanımefendiye ve önceden ödülü almaya hak kazanan Ahirete irtihal etmiş hayırseverlere, Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve Bolulu hemşehrilerimize başsağlığı diledi.

Başkan Alemdar konuşmasının sonunda ödülün bu yılki sahibinin, Bolu halkının oy çokluğu, Seçici Kurulun da oybirliğiyle Mebrure Bağışgil’in olduğunu açıkladı.

Mebrure Bağışgil’in hayatından kesitlerin anlatıldığı gösteriminin ardından program İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, BAİBÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Alişarlı, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili ve Odamız Yönetim Kurulu Eski Başkanı Türker Ateş ve Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın konuşmalarıyla devam etti. Sonrasında ise 16. İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü Mebrure Bağışgil’e takdim edildi.

Tören, hediye takdimi ve günün anısına yapılan fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haber Tarih: 01 Haziran 2023
Menü Görüntüle