Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

BAŞKAN ABDULLAH ALEMDAR İLİMİZDEN TÜRKİYE’NİN İLK 500’ÜNE GİREN FİRMALARI AÇIKLADI

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan 2022 yılı Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasında yer alma başarısı gösteren İlimizdeki firmaları açıklayarak, firmalara, ülkemiz ve İlimiz ekonomisine, ihracatına ve istihdamına sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. 

Başkan Alemdar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan 2022 yılı Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasına İlimiz faaliyet gösteren Odamıza kayıtlı 7 firmanın yer aldığını açıkladı. Alemdar, söz konusu firmalardan 2 tanesinin Bolu merkezli, diğer 5 firmanın ise İlimizde şube olarak üretim tesislerinin bulunduğunu söyledi.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Başkan Alemdar; “ İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl açıklamakta olduğu Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasının 2022 yılı sonuçlarına göre İlimizde faaliyet gösteren Odamıza kayıtlı 7 firma listeye girme başarısı göstermiştir. Bu firmalardan İlimiz merkezli Er Piliç Entegre Tavukçuluk A.Ş. 96. Sırada, Beypi Beypazarı Tarımsal Üretim Pazarlama A.Ş. ise 111. sırada yer aldı. Listeye girme başarısı gösterip de merkezi ilimiz dışında olup İlimizde üretim faaliyetinde bulunan firmalarımızdan Arçelik A.Ş. listede 8.sırada, Yıldız Entegre A.Ş. 32. sırada, Oyak Çimento A.Ş. 73. sırada, Yorglass Cam A.Ş. 369. Sırada, ve Tayeks Dış Ticaret Tekstil A.Ş. 392. sırada yer aldılar. Bolu iş dünyasının çatı kuruluşu olan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına girme başarısı gösteren Odamız üyesi firmalarımızla ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Ülkemiz ekonomisine, ihracatına ve istihdamına büyük katkılar sağlayan firmalarımızı kutluyor, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Menü Görüntüle