Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

BAŞKAN ALEMDAR’DAN 19 MAYIS MESAJI

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Alemdar mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, topraklarımızı işgal eden düşman güçlerini vatanımızdan göndermek için Samsun’a çıkmasıyla milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 104. yıldönümüne ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin, yeniden ayağa kalktığı, esareti, teslimiyeti ve mandayı asla kabul etmediği vatanı ve bağımsızlığı için tüm Dünyaya örnek olan kurtuluş mücadelesini başlattığı günün adıdır. 

19 Mayıs günü, Samsun’da başlayan milletimizin şanlı direnişi zaferle taçlanmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

Milli Mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs gününü geleceğimiz teminatı olan gençlerimize bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz” diyerek bu büyük mirası da gençlere emanet etmiştir.

Bizler de iş dünyası olarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve milletimiz tarafından verilen Kurtuluş mücadelesi sonucunda, büyük fedakarlıklarla kurulan ve gençliğimize emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyanın en gelişmiş ve kalkınmış bir ülke haline getirebilmek, gençlerimizin en donanımlı şekilde yetiştirilmesi ve emin adımlarla hedeflerine yönelmeleri noktasında her zaman yanlarında olmak için dün olduğu gibi bugün de, yarın da daha fazla azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bağımsızlığımız uğruna canlarını veren tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Menü Görüntüle