Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

BOLU’MUZUN ULAŞIM KONUSUNDAKİ TALEPLERİ AK PARTİ BOLU MİLLETVEKİLİ YÜKSEL COŞKUNYÜREK’E AKTARILDI

Odamız 12. Meslek Komitesi (Ulaşım ve Taşımacılık) aylık olağan toplantısına AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek katıldı.

Odamız 12. Meslek Komitesi (Ulaşım ve Taşımacılık) aylık olağan toplantısı Komite Başkanı Ömer Gülen başkanlığında Yönetim Kurulu Başkanımız Abdullah Alemdar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Hakkı Fidan, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Komite Başkan Yardımcısı İsmail Erkan ve Komite Üyesi Yılmaz Bakırcı’nın katılımlarıyla Odamızda gerçekleştirildi.

Toplantı da Yönetim Kurulu Başkanımız Abdullah Alemdar, ilimizin ulaşım talepleri ile ilgili D-100 karayolu üzerinde bulunan Bolu Karma ve Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin girişine ve Ağır Tonajlı araçların şehir merkezine girmeden Arçelik Fabrikasının olduğu bölgeye bağlanması için F Tipi Cezaevi bölgesine köprülü kavşak projesinin yapılması, Arçelik fabrikasını da içinde barındıran Yukarı Soku bölgesine otoyol giriş-çıkış gişe istasyonu ve Bölgeye modern olanaklarla donatılmış bir de TIR Parkı yapılması, şehir merkezine ikinci bir antrepo yapılması, Hızlı Tren Projesi ve Bolu Merkez, Yeniçağa-Gerede hattı üzerinden İsmetpaşa Tren garına bağlanacak yaklaşık 100 kilometrelik bir yük tren hattı projesi konularının ivedilikle hayata geçirilmesi noktasında AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’e görüşlerini bildirdi.

Ayrıca Başkan Alemdar, Bolu Merkezde yapılması planlanan 2. Organize Sanayi Bölgesi ve 500, 1000 ve 2000 m2’den oluşacak Küçük Sanayi Sitesi projeleri, Mudurnu ve Seben İlçelerine yapılması planlanan Sera ve Besi OSB projeleri ile Yeniçağa OSB ve Dörtdivan OSB projeleri ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek ise, ulaşım ve sanayi konuları başta olmak üzere Bolu’muza katkı sağlayacak her türlü projeyi yakından takip ettiğini ve Bakanlıklar nezdinde de gerekli çalışmalar yapacağını ifade etti.

Toplantı ulaşım ile taşımacılık sektöründe yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunulması ile son buldu.

Haber Tarih: 15 Ocak 2024
Menü Görüntüle