Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

ODAMIZ, BOLU BAĞIŞÇILAR VAKFI VE KOSGEB BOLU İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA ZEHRA TAŞMAN KADIN GİRİŞİMLERİ PROJESİ 2024 İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Odamız, Bolu Bağışçılar Vakfı (BBV) ve KOSGEB Bolu İl Müdürlüğü arasında Kadın Girişimciliğini Bolu’da yaygınlaştırmak, başarılı işletmelerin kurulmasını teşvik etmek ve hali hazırda faaliyette olan işletmelerin faaliyetlerini ve varlıklarını sürdürmelerini destek için Zehra Taşman Kadın Girişimleri Projesi 2024 İş Birliği Protokolü imzalandı.

Bolu Bağışçılar Vakfı’nda gerçekleştirilen imza törenine, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Abak, KOSGEB İl Müdürü Abdurrahman Usta, BBV Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çağlar Yamaner, Şura Öztuncay, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mert Minisker, Odamız Genel Sekreteri İsmail Gören, BBV Genel Sekreteri Öznur Akkaya Aktaş, Danışma Kurulu Üyesi Burcu Şimşek ve basın mensupları katıldı.

Protokol imza töreninde konuşma yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar; “Bolu Ticaret ve Sanayi Odası her zaman kadınlarımızı iş dünyasına, aktif işgücü piyasasına daha fazla kazandırmaya katkı sağlamak üzere çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda da Bolu Bağışçılar Vakfı ve KOSGEB ile iş dünyasında kadın girişimcilerin sayısını arttırmak ve hali hazırda faaliyette olan kadın işletmelerin faaliyetlerini ve varlıklarını sürdürmelerini destek için bir protokol imzaladık. Bu protokolde emeği geçen başta BBV Üyesi Haldun Taşman’a, Yönetim kurulu Başkanı Nahit Abak’a, Yönetim kuruluna, Mütevelli Heyetine, KOSGEB Bolu İl Müdürü Abdurrahman Usta’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Protokolün İlimizdeki kadın girişimcilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BBV Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Abak ise; “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda başlattığımız Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı çok başarılı sonuçlar vermiş ve hem ev hanımlarına hem de öğrencilere yönelik bir dizi programı hayata geçirmiştik. Bu yıl da kurucu üyemiz Haldun Taşman’ın annesi adına bu değerli projeyi 100 000 USD bir bütçeyle devam ettiriyor olacağız. Ben bu vesileyle öncelikle üyemiz Haldun beye bu büyük bağışından dolayı teşekkür ederken, şimdiden hibe desteği alacak olan kadın girişimcilere ve burslu eğitim programına seçilen öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

KOSGEB Bolu İl Müdürü Abdurrahman Usta’da imzalanan protokolün başta kadın girişimciler olmak üzere İlimize hayırlı olmasını dileyerek, Müdürlük olarak her zaman girişimcileri desteklerini ve bundan sonraki süreçte de desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından protokol hakkında bilgi veren BBV Genel Sekreteri Öznur Akkaya Aktaş ve Danışma Kurulu Üyesi Burcu Şimşek; “Kadın Girişimciler için hedef kitlemiz ilk kez iş kuracak kadınlar ve halihazırda girişimi olan kadınlar olmak üzere 2 gruptan oluşmaktadır. KOSGEB geleneksel ya da ileri girişimcilik programlarından birinden faydalanarak işini kurmuş ve en fazla 24 aydır faaliyetlerini sürdüren şahıs şirketlerindeki kadın girişimcilerin yanı sıra yine KOSGEB desteğiyle ilk kez işini kurmak isteyen kadın girişimciler başvurabilir.  İş planı hazırlama, Hibe ve Kredi Destekleri, Dijital Pazarlama Araçlarını Etkin Kullanma, Basit Usul Vergi Sistemi, Kdv İstisnaları, Teşvikler Eğitimi gibi çeşitli alanlarda eğitim olanakları sunulacağının yanı sıra, proje ekibi ve jüri tarafından seçilecek başvuru sahiplerine de 700 000’er bin TL hibe desteği verilecek” dediler. Tören tarafların protokolü imzalaması ile son buldu.

Haber Tarih: 31 Ocak 2024
Menü Görüntüle