Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

TOBB BOLU İL KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULLARI İLE BAİBÜ ARASINDA GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ PROTOKOLÜ İMZALANDI

TOBB Bolu İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi arasında Üniversite’de okuyan gençlere girişimciliğin algısı ve bakış açısını aktarmak, girişimcilik alanında faaliyet gösteren öğrenci toplulukları ile gerçekleştirilecek çalışmalarda iş birliği yapılmasına yönelik “Girişimcilik Kulübü” protokolü imzalandı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen girişimcilik kulübü protokolü imza törenine, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Yüce, kuruldan sorumlu Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Ayarcan, TOBB Bolu İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Murat Karaağaç, kuruldan sorumlu Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Perçin, kurulların üyeleri ve Genel Sekreter İsmail Gören katıldı.

Protokol ile Sürdürülebilir kalkınmanın temel şartlarından birisi olan kadınların ve gençlerin ekonomiye katılımını sağlayabilmek, üniversitemizde girişimcilik ekosistemini artırmaya yönelik çalışmalar yürütmek, Toplumsal Katkı ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde ortak projeler organize edilmesi, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmak amacı ile faaliyetler yapılması ve projeler geliştirilmesi, Ulusal ve uluslararası fonlara yönelik ortak projeler hazırlanması ve başvuruların gerçekleştirilmesi, Ortak eğitimler, atölye çalışmaları, yarışmalar ve paneller düzenlenmesi, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının gençlik çalışmalarının planlanmasında kullanılması amacı ile çalışmalar gerçekleştirilmesi ve Düzenli toplantılar gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır.

İmzalanan protokolün, Bolu İş Dünyamıza, Üniversitemize, kadın ve genç girişimcilerimiz ile öğrencilerimize hayırlı olmasını dileriz.

Haber Tarih: 12 Şubat 2024
Menü Görüntüle