Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

Üniversite ve Sanayi İş Birliğinin(ÜSİ) Önemi Vurgulandı

universite ve sanayi is birligininusi onemi vurgulandi7635

02.11.2022

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılan, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve sanayicilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Sanayi ve Üniversite iş birliğinin değerini ifade ederken, dünyadaki ilk on büyük ekonomi içerisinde olmayı hedefleyen Türkiye’nin, bu amaca ulaşabilmesi adına, üretimin, katma değerin ve teknolojik ilerleyişin önemine değindi. Bolu Teknokent’deki ofislerin sayısının artışından ve burada yapılan çalışmaların ne kadar mühim olduğunu dile getirdi, değerli katılımcılarla yapılan toplantıda “Doktora Tezleri-Sanayi Havuzunun” oluşturulması konusunun hem üniversite adına hem de sanayiciler adına verimli geçmesini temenni etti.

BAİBU Rektörü Prof.Dr. Mustafa Alişan konuşmasında, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş ile üretim ve teknolojik gelişim konularında hem fikirde olduklarını söyledi, üniversitenin her zaman sanayiciler için kapılarını açık tuttuğundan bahsederek, katılımcılarımıza teşekkür etti.

Ar-Ge’den sorumlu Rektör Yardımcısı Kamil Gürel ve İl KOSKEB Müdürü Abdurrahman Usta, Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarının değeri hakkında yaptıkları sunumlarda, toplantının hedeflerinden olan, doktora öğrencilerini sanayi alanında tez çalışmalarına yönlendirmek ve sanayicilerimizi Ar-Ge çalışmalarına çekmek adına bilgilendirme yapıldı.

 “Doktora Tezleri-Sanayi Havuzu” toplantısının amaçlarından biri olan sanayi ve üniversite iş birliği konusunda Teknokent ön plana çıktı. Yapılan sunumlar sonrası, katılımcılarımız ile soru-cevap kısmına geçildi. Katılımcıların talepleri, sunum gerçekleştiren üniversite öğretim üyeleri tarafınca not edilirken, soruların sahipleriyle iletişime geçileceği belirtildi.

Menü Görüntüle