Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

MARKA, PATENT TASARIM HAKLARI EĞİTİMİ ODAMIZDA DÜZENLENDİ

Odamız ile Vera Patent işbirliğinde İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Patent ve Marka vekili Gizem Çaylı Yasa’nın katılımları ile Marka, Patent Tasarım Hakları Eğitimi gerçekleştirildi.

Odamız Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitimin açılış konuşmasını yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, marka ve patentin iş dünyasında büyük bir öneme sahip olduğunu ifade ederek; “Marka ve patentler, bir şirketin veya bir ürünün en önemli varlıklarından biridir ve iş dünyasında rekabet avantajı sağlar. İyi bir marka, tüketicilerin zihninde güven, kalite ve tutarlılık imajı oluşturur. Patentler ise buluşların korunmasını sağlar ve şirketlere yaratıcı çalışmalarının karşılığını alma imkanı sunar. Bizler Ticaret ve sanayi odası olarak, işletmelerin bu konularda bilinçlenmesini sağlamak, onların rekabet güçlerini artırmaya yardımcı olmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu sayede, şirketlerin sürdürülebilir bir büyüme ve başarı elde etmesine yardımcı olmaktayız.”

Başkan Alemdar’ın konuşmasının ardından İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Patent ve Marka vekili Gizem Çaylı Yasa, “ Devlet Teşvikleri, Marka Kimliği Oluşturma, Fikirlerin Korunması, Uluslararası Markalaşma, Patent ve Tasarım Hakları” konularında sunum yaptı.

Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Haber Tarih: 15 Aralık 2023
Menü Görüntüle