Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

ODAMIZ İLE BAİBÜ ARASINDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Odamız ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi arasında yüksek lisans ve doktora eğitiminde iş birliği protokolü imzalandı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine; Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Karaca, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Cihangir Kirazlı ve Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Yakar ile Enstitü Sekreteri Çiler Gülen ve Odamız Genel Sekreteri İsmail Gören katıldı.

Odamız Üyesi firmaların çalışanlarına yönelik, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından yüksek lisans ve doktora eğitiminin verilmesine ilişkin iş birliği protokolü Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar ve Prof. Dr. Mustafa Alişarlı tarafından imzalandı.

Protokol çerçevesinde Odamız Üyesi firmaların çalışanlarından, Üniversitenin eğitim programlarına kabul şartını sağlayanlar yararlanacak ve Eğitimin kapsamı, Üniversitenin Lisansüstü enstitüsü tarafından belirlenecek programlar ile sınırlı olacaktır.

İmzalanan protokol ile ilgili açıklama yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar; “ Odamız ile Üniversitemiz arasında işbirliklerimiz artarak devam ediyor. Bu kapsamda da Odamız Üyesi firmaların çalışanlarının eğitim seviyesini üst düzeye çıkartmak adına Üniversitemiz ile yüksek lisans ve doktora eğitiminde iş birliği protokolü imzaladık. Bu protokol çerçevesinde Odamız Üyesi firmalarda çalışanlar 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Döneminde itibaren 3 yıl boyunca yaralanabileceklerdir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için Üyelerimiz, Üniversitemizin Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile iletişime geçebilirler. İmzalanan protokolün üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber Tarih: 15 Aralık 2023
Menü Görüntüle