Bolu TSO

Çevrimiçi
Bolu TSO

Merhaba 👋

Bize soru sorabilirsiniz?

YÜKSEK HIZLI TREN SEMİNERİ ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Odamız ev sahipliğinde Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ın katılımlarıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yapılması planlanan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı ile ilgili seminer gerçekleştirildi.

Odamız Meclis Salonunda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar; “Modern dünyanın hareketliliğini ve bağlantısını şekillendiren önemli bir unsur Yüksek Hızlı trenlerdir. Yüksek Hızlı Tren, şehirler arası ticareti ve ekonomik faaliyetleri canlandırma potansiyeline sahiptir. Ürünlerin daha hızlı ve düşük maliyetlerle taşınabilmesi, iş dünyası için büyük bir avantaj sağlar. Ticaretin ve iş ilişkilerinin gelişmesine katkıda bulunarak ekonomik büyümeyi teşvik eder. Bu konuda da Ankara- İstanbul Yüksek Hızlı Tren güzergahının ilimizden de geçecek şekilde düzenlenerek, bu büyük hizmetin ilimize ve bölgemize de kazandırılması gerekmektedir” dedi.

Başkan Alemdar’ın konuşmasının ardından, Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Şamandar, “Ankara- İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattında Güzergah Seçimi” konulu sunumunu yaptı.

Prof.Dr. Ayhan Şamandar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca planlanan Ankara- İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı projesi hakkında bilgiler vererek, Bolu’nun bu projeden en verimli şekilde nasıl faydalanabileceği konusunda birçok öneride bulundu.

Seminer, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Haber Tarih: 15 Aralık 2023
Menü Görüntüle